Celulitída útočí na každú ženu…

Jednou z najobávanejších estetických nedokonalostí, ktorú spozorujeme väčšinou až keď je zreteľne viditeľná, je aj celulitída. Našťastie nejde o smrteľné ochorenie, takže ak ste ju na sebe zbadali, nemusíte hneď panikáriť. V posledných rokoch je táto chybička krásy na veľkom pretrase, hoci by sa dalo povedať, že práve marketing môže za jej dôležitosť a váhu. Nie je len problémom a bojom súčasnosti. Bola tu aj v minulosti a aj v budúcnosti tu bude. Je ale potrebné zdôrazniť, že za jej vznik resp. rozvinutie môže práve životný štýl, no určite nie len nadváha, akoby si mnohí sprvoti mohli myslieť. V našom článku vám prezradíme, čo je to celulitída, koho postihuje, jej typy, ale aj to, čo a ako na ňu zaberá a či je vôbec šanca na jej definitívne odstránenie.

Jej prejavy a 4 stupne

Väčšina z nás si uvedomuje, že to, čo na sebe pozoruje, je celulitída. Novinkou by to však mohlo byť pre tých resp. tie, ktoré ju nemajú a chceli by vedieť, pred akými znakmi sa majú mať na pozore. Celulitída sa prejavuje drobnými priehlbinkami na rôznych častiach tela. Zvykneme ju prirovnávať aj k pomarančovej koži. Podľa rozsahu a závažnosti tohto estetického nedostatku môžu byť viditeľné len veľmi málo, no priehlbinky sa môžu zmeniť aj na veľké „krátery“. A to by určite žiadna z nás nechcela. Preto sa je potrebné pravidelne pozorovať, svoje telo dostatočne šanovať a prípadný problém podchytiť už v jeho začiatkoch.

Tieto tabletky Vám pomôžu

Tabletky proti celulitíde

Celulitída sa najčastejšie objavuje na zadku a na stehnách, no podľa typu postavy sa môže objaviť aj na bruchu, na rukách a na kolenách resp. celých nohách. Dôvodom jej vzniku sú zmeny v podkožnom tkanive v dôsledku nedostatočného prívodu kyslíka k tukovým bunkám. V súčasnosti rozdeľujeme 4 stupne tejto „diagnózy“.

Prvý stupeň je pozorovateľný len vtedy, ak prídete do kontaktu s pokožkou, to znamená, že ju stlačíte. V pokoji, ale ani pri pohybe nie je vidieť. O druhý stupeň ide vtedy, ak sa už dajú hrbolčeky na postihnutých oblastiach badať „voľným okom“ a bez stláčacieho testu. Postihuje hlavne vnútorné stehná a je viditeľná hlavne pri sedení na tvrdých predmetoch a pri niektorých druhoch svetiel. Tretí stupeň je už menej prehliadnuteľný a je ho vidieť aj v ľahu. Štvrtý stupeň celulitídy je na odstránenie najťažší (nanešťastie to niekedy už ani nie je možné). Prejavuje sa stvrdnutím tkaniva, čo vytvára aj efekt napuchnutia.

Aká kategória žien zvádza najčastejšie boj s celulitídou?

Ako mnohé z nás tušia, celulitída je problém žien, a to hlavne kvôli hormónu estrogénu. Trpí ňou až 85% z nás. U mužov sa vyskytuje len vo veľmi nízkych hladinách, ak vôbec, a preto tí nemusia čeliť estetickým problémom tohto typu. Ženy, ktoré majú „mužskejšiu“ postavu sa s takýmito nedokonalosťami stýkajú len veľmi zriedkavo. Najnáchylnejšie sú typicky ženské postavy, ako hruška či jablko.

Nemožno ale presne povedať, ktorá veková kategória je ňou najviac postihnutá. Prvé prejavy sa môžu vyskytnúť už na začiatku puberty, u niekoho v neskoršom období napr. v menopauze a u iných sa zas nemusí objaviť vôbec. Veľmi častým dôvodom vzniku celulitídy je aj tehotenstvo, kedy sa hladina hormónu zvyšuje. Samozrejme za to môžu aj rôzne chúťky tehuliek a menej pohybu, ktoré k jej vzniku len prospievajú.

Čo ju spôsobuje?

OtázkaExistuje viacero faktorov, ktoré môžu mať na svedomí vznik tohto estetického problému. Celulitída nevzniká len z množstva tuku v tele, veď na svete je mnoho obéznych ľudí, ktorí ju nemajú. A zas naopak, postihuje aj mnoho chudých žien, modeliek či športovkýň. Veľkým činiteľom je aj dedičná genetická informácia. Skôr či neskôr môžu boj s celulitídou zvádzať aj tie z nás, ktoré majú zlú životosprávu, pijú málo vody, jedia nepravidelne, prijímajú málo vitamínov, ovocia a zeleniny, a naopak aj konzumujú veľa sacharidov, živočíšnych tukov či alkoholu a cigariet. Sklon k nej majú aj ženy s problémami nadobličiek a vaječníkov, ale aj tie, ktoré majú narušený krvný obeh. Svoju úlohu môže pri jej vzniku zohrávať aj hormonálna antikoncepcia a slabá fyzická aktivita.

Ako sa celulitídy zbaviť rýchlo a natrvalo?

Bohužiaľ, natrvalo sa jej nezbavíte nikdy. Každý, kto už raz na sebe tento estetický problém spozoroval a podarilo sa mu s ním zatočiť, ešte nie je za vodou. Naše telo si všetko pamätá a preto pri zmene režimu, ktorý prispel k jej odstráneniu a vylisovaniu hrbolčekov, sa môže celulitída opäť objaviť. Pozitívnou správou ale je, že nie je nemožné s ňou zatočiť, pokiaľ teda nejde o jej najťažší štvrtý stupeň, kedy už došlo k stvrdnutiu kože. Aké sú teda vaše možnosti?

Na odstránenie celulitídy je na trhu dostupný nejeden krém, tabletky, gél, olej či káva prípadne produkty s kávovinovými zložkami, ktoré je však najlepšie kombinovať s pohybom a správnymi stravovacími návykmi. Ináč sa výsledky z nich môžu dostaviť len v minimálnej miere, prípadne vôbec. Proti celulitíde môžete bojovať aj riešeniami niektorých špecializovaných zdravotných a estetických stredísk, ktoré ju vedia eliminovať laserom či špeciálnym masážnym prístrojom. Zjednodušené masážne prístroje na zlepšenie stavu tohto chúlostivého problému sa dajú zakúpiť aj individuálne. Jedným časom sa hovorilo aj o tom, že k zlepšeniu stavu dochádza aj po liposukcii. Je však mnoho názorov, ktoré túto teóriu vyvracajú, nakoľko pri liposukcii dochádza k odstráneniu tuku.

Najistejším spôsobom, a zároveň aj najpodstatnejšou časťou toho, ako ísť proti celulitíde, je praktizovať špeciálne cviky, ktoré na ňu skôr či neskôr určite zaberú. Tie pôsobia pozitívne na krvný obeh, čo dokáže tieto hrbolčeky zjemniť, ba až úplne eliminovať. Ako sme už uviedli, najkomplikovanejšie bude zatočiť s najťažšou, štvrtou formou tohto estetického problému. Veľmi dobrým cvikom na celulitídu sú výpady, podrepy, drepy rozkročmo, zdvíhanie celých nôh s predkopávaním, zakopávaním atď. Vhodnými športmi sú napr. aj beh, bicyklovanie, rýchla chôdza či plávanie. Nezabudnite, že cvičenie je potrebné minimálne trikrát do týždňa v časovom intervale minimálne 30 minút.

Tieto tabletky Vám pomôžu

Zaručené výsledky s Cellinea

Na boj s celulitídou pozitívne vplýva aj výživový doplnok vo forme tabletiek, určený špeciálne pre ženy v dobrom zdravotnom stave. Z prieskumov vyplýva, že jeho účinnosť predstavuje 97%, pričom väčšina žien zaznamenala výsledky do 8 týždňov, niektoré ich spozorovali už po 5 dňoch užívania. Práca týchto tabletiek je umocnená vtedy, ak dbáte na správny pitný, stravovací a pohybový režim. Hlavnou úlohou Cellinea je teda dodať ženám chýbajúce sebavedomie tým, že pôsobí na odstránenie celulitídy z kritických partií tela. Okrem toho má aj iné vlastnosti, a síce hydratuje pokožku a zlepšuje jej pružnosť, zlepšuje krvný obeh, urýchľuje metabolizmus a tým aj spaľovanie tukov, poskytuje pre telo potrebnú výživu (no nenahrádza stravu) a udržiava ho v rovnováhe.

Jedna tabletka s toľkými vlastnosťami vás vie zbaviť chúlostivej celulitídy a to už v priebehu 8 týždňov. Nemusíte skúšať radu rôznych prípravkov, akými sú krémy, gély, oleje či iné produkty, ktoré si vyžadujú dlhodobé aplikácie, no napriek tomu len málokedy zaberajú. Namiesto nich skĺbte fyzickú aktivitu s tabletkami Cellinea proti celulitíde a krásne nohy, brucho či paže dosiahnete oveľa rýchlejšie. Delí vás od toho už len jeden krok…