Čo je to zelená káva?

OtázkaJe to doplnok výživy, ktorý je založený na prírodnej báze a jeho účelom je pomôcť pri chudnutí, ale zároveň aj pri detoxikácií organizmu. Účinky sú zabezpečené viacerými zložkami, ktoré obsahuje práve táto káva. Ide ale predovšetkým o kyselinu chlorogénovú. Táto kyselina má priaznivé účinky v oblasti metabolizmu a celkovo chudnutia, no to nie je všetko. Dokáže pomôcť aj pri kardiovaskulárnych problémoch, cukrovke, ale aj problémoch s nedostatkom energie. Gro týchto účinkov spočíva v schopnosti spomaliť vstrebávanie cukru do krvi, čo značne ovplyvní Vašu telesnú váhu.

Chcete štíhlu líniu?

Zelená káva je preparát, ktorý je zložený z čisto prírodných surovín a má veľmi pozitívne účinky pri chudnutí, ale aj detoxikácií tela. Veľmi priaznivá cena a objednávka je možná online!

Tabletky Green Coffee Plus versus klasická šálka kávy

TabletkyAk sa rozhodnete pre tento výrobok, tak zistíte, že k dispozícií máte nie len klasickú formu zŕn, ktoré môžu byť prípadne aj pražené a z ktorých si môžete urobiť chutnú kávu, ale aj formu tabletiek. Ktorá forma je teda lepšia? Experti sa jednoznačne zhodujú v lepšej účinnosti a efektivite tabletkovej formy. Účinná látka je obsiahnutá v značne väčšom množstve a jednoznačnou výhodou je aj to, že si nemusíte lámať hlavu s prípravou kávy. A to je pri odporúčanom dávkovaní Green Coffee Plus veľmi výhodné.

Chudnutie zelenou kávou – je vôbec možné?

ChudnutieÁno, je to možné, ale treba sa na to pozerať realisticky. Nemožno očakávať chudnutie pri vysokom kalorickom prebytku len vďaka pár kapsuliam zelenej kávy. Nie nadarmo patrí pod doplnky výživy, keďže síce dokáže podporiť Vašu snahu k úbytku hmotnosti, no sama o sebe Vás nezachráni. Základom je dobrý jedálniček. Určite však dokáže vychýliť pomyselné misky váh vo Váš prospech a diétu Vám značne uľahčiť, ale aj urýchliť.

Tento nepriamy efekt chudnutia je spôsobený primárne kyselinou chlorogénovou a kofeínom. Kyselina Chlorogénova, označovaná aj ako CGA, je častokrát popisovaná aj ako prírodný spaľovač tukov vďaka schopnosti upravovať vstrebávanie cukru v krvi (glykémia).

Veľmi dôležitá je znížená chuť do jedla, čo určite prispeje vo Vašej snahe k štíhlejšiemu pásu. Túto vlastnosť vďačí zelená káva práve kyseline chlorogénovej a jej vplyvu na glykémiu. Zároveň znižuje pocit hladu.

Často sa hovorí aj o vplyve na metabolizmus a jeho zrýchlenie, avšak nejde o zatiaľ overenú hypotézu. Vďaka tomuto by ste mali spaľovať viacej kalórií ako bez použitia tohto doplnku výživy. Keďže nemáte čo stratiť, tak to za ten pokus stojí :-).

Detoxikácia zelenou kávou

KávaPočuli ste už o nahromadení odpadových a toxických látok vo Vašom tele? Práve detoxikácia je proces, ktorý Vás týchto prebytočných a škodlivých látok zbaví. Vyplavenie toxínov z Vášho tela prinesie hebšiu pleť bez akné, lepšie trávenie, ale aj menej psychických problémov a lepšiu náladu. Práve preto je veľmi vhodná do detoxikačnej kúry.

Veľa aktívnych ľudí si nevie vynachváliť jej účinok proti stresu. Ak máte teda plnú hlavu starosti a zodpovednosti, tak si určite budete pochvaľovať tieto tabletky so zelenou kávou.

Proti únave

Keďže sa jedná o kávu, tak je samozrejmosťou aj prítomnosť kofeínu. Práve ten má výrazný účinok proti únave. Avšak nemali by ste to preháňať a mali by ste vedieť kedy dosť. Určite by ste nemali dlhodobo nahrádzať nedostatok spánku kofeínom obsiahnutým v zelenej káve.

Proti starnutiu

VekÁno, znie to síce neuveriteľne, ale zelená káva účinkuje aj proti samotnému starnutiu. Ako to je možné? Vďaka antioxidantom, ktorých účinok je v tejto oblasti považovaný za preukázateľný fakt.

Dávkovanie

Dávkovanie nie je jednotné a záleží od konkrétneho výrobcu, formy a hlavne množstva účinnej dávky. Preto nie je možné stanoviť presnú dávku koľkokrát denne ju máte užívať, no rozumným riešením je dodržiavanie predpísaného dávkovania na obale výživového doplnku. Väčšinou sa odporúča 8 až 12 týždňová ozdravná kúra s pomocou zelenej kávy.

Dajte si pozor na nasledujúce…

Napriek nesporným výhodám tejto zázračnej kávy však netreba opomenúť aj možné komplikácie. Keďže sa jedná o kávu s obsahom kofeínu, tak môže byť nevhodná pre alergikov, detí a samozrejme aj tehotné a kojace ženy. V prípade, že máte vysoký tlak, tak by ste jej konzumáciu mali konzultovať s lekárom.

Niekoľko autorov spomína kávu aj ako diuretikum, čiže spôsobujúcu nadmerné odvodňovanie, čo si vyžaduje následne zvýšený príjem vody, no toto tvrdenie sa vo vedeckých štúdiách nepotvrdilo.

Zhodnotenie

Zelená káva je výborným pomocníkom pri každej diéte, keďže výrazne uľahčuje chudnutie a okrem toho má značné prospešné účinky pre telo. Taktiež je vhodná na detoxikáciu organizmu. Síce sa jedná o čisto prírodný produkt, na pozore by však mali byť niektoré rizikové skupiny, vzhľadom na obsah kofeínu.